Jaki statyw do aparatu kompaktowego polecacie do 500 zł

Dla każdego fana fotografii, stabilność ujęć jest czymś bardzo ważnym. Delikatne poruszenie i cała praca włożona w stworzenie idealnego kadru zaprzepaszczona. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wykorzystać statyw, który zapewni stabilizację aparatu w trakcie robienia zdjęcia. Część osób myśli, że takie rozwiązanie skierowanie jest do profesjonalistów lub pół-profesjonalistów. W praktyce jednak istnieje duży wybór statywów skierowanych do amatorów, posługujących się kompaktami lub lekkimi lustrzankami. W przedziale do 500 złotych można znaleźć kilka naprawdę świetnych, godnych polecenia produktów, które nie zawiodą żadnego fana fotografii.

Jaki statyw do 500 zł kupić

  • XREC 3D to kompaktowy triopod, czyli statyw stojący na trzech nogach. Wykonany jest on z lekkiego, wysokiej jakości stopu aluminium. Zapewnia to dużą wytrzymałość oraz niską wagę wynoszącą zaledwie 0.5 kilograma. Nogi są teleskopowe, co oznacza, że w łatwy sposób można regulować wysokość w przedziale od 126 do 144 centymetrów. XREC 3DPonadto dzięki podkładkom z gumy antypoślizgowej, XREC oferuje dużą stabilność w każdych warunkach. Głowica posiada standardowe montowanie 1/4” wykorzystywane we wszystkich aparatach i kamerach. W zestawie dołączony jest również adapter który pozwala na zamontowanie smartfonu. Miłym dodatkiem jest pilot bluetooth, dzięki któremu można zdalnie sterować telefonem z systemem Android lub iOS. Cena tego statywu to około 47 złotych.
  • Velbon UP-400 reprezentuje monopody, czyli statywy jednonożne. Velbon UP-400Jego długość mieści się w przedziale od 51 do 160 centymetrów. Podzielony on jest na 4 rozkładane sekcje. Produkt wykonany jest z lekkiego aluminium, co w połączeniu z niewielkimi rozmiarami po złożeniu, powoduje, że jest to idealny towarzysz podróży. Monopod wyposażono w tradycyjny gwint 1/4”. Cena to około 80 złotych.
  • Polaroid T-42 to propozycja od marki znanej głównie z produkcji aparatów błyskawicznych. Kompaktowy triopod wykonany jest z lekkie i bardzo wytrzymałego stopu metalu.Polaroid T-42 Dysponuje on szerokim zakresem wysokości wynoszącym od 25 do 112 centymetrów. Dzięki możliwości złożenia do takich małych rozmiarów, łatwo można zmieścić go np. w torbie fotograficznej czy wypchanej walizce podróżnej. Waga tego produktu to zaledwie 375 gram. Głowica kulkowa 3D, zapewnia duży zakres ruchów oraz wysoką płynność działania. Producent zadbał też o stabilność wykorzystując antypoślizgowe stópki. Wrażenie robi udźwig, który mimo małych rozmiarów wynosi 4 kilogramy. Koszt tego statywu to około 90 złotych.
  • ARKAS WT4057 jest kolejnym triopodem w zestawieniu. Wykonany jest on z dobrej jakości metalu. Jego wysokość można łatwo regulować w przedziale od 58 do 157 centymetrów. Dzięki udźwigowi maksymalnemu wynoszącemu 3.5 kilograma, statyw jest w stanie unieść zarówno kompaktowe aparaty, jak i lustrzanki. ARKAS WT4057Producent zdecydował się na zamontowanie głowicy olejowej, która zapewnia dużą płynność ruchu oraz długotrwałość eksploatacji. Cena tego modelu to 120 złotych.
  • Star 62 to propozycja od znanego w Polsce producenta. Statyw wykonany jest z lekkiego, wytrzymałego metalu, który bardzo dobrze się prezentuje. Rozkładane nóżki pozwalają na swobodne regulowanie wysokości w przedziale od 64 do 160 centymetrów. Star 62Stópki pokryte są antypoślizgową gumą, która zwiększa stabilność. Maksymalny udźwig wynosi 3.5 kilograma. W zestawie dołączony jest pokrowiec. Za taki produkt trzeba zapłacić około 165 złotych.
  • Ostatnia propozycja to statyw cenionego producenta sprzętu fotograficzne Manfrotto.MANFROTTO Compact ActionCompact Action to mały, wysokiej jakości triopod, którego nogi można łatwo rozłożyć w przedziale od 44 do 155 centymetrów. Wygodna głowica z funkcją joysticka, pozwala na płynne prowadzenie aparatu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest przełącznik Photo-Video, który pozwala zmienić tryb pracy głowicy, pomiędzy płynnym obracaniem do ujęć filmowych, a trybem fotograficznym. Dzięki zastosowanej szybkozłączce można w prosty sposób zamontować aparat lub kamerę. Koszt tego statywu to około 270 złotych.

Jaki wybrać statyw do aparatu

Statywy to bardzo przydatny sprzęt dla każdej osoby, której zależy na zrobieniu jak najlepszej jakości zdjęcia. Nie potrzeba nie wiadomo jakich pieniędzy, aby móc znacznie podwyższyć sobie komfort uwieczniania obrazów. Wszystkie powyższe modele, są godne polecenia i wystarczy wybrać ten, który najlepiej trafia w potrzeby oraz mieści się w budżecie, przeznaczonym na zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *