Jaką tanią ramkę cyfrową do zdjęć na kartę SDHC kupić

Ramki cyfrowe to idealny przykład tego, jak technologia zmienia tradycyjny koncept stawiania zdjęć w ramkach, dodając do niego nową wartość. Dzięki tego typu urządzeniom można wyświetlać nie jedno czy dwa zdjęcia, a setki. Bez kosztów wydruku, bez marnowania papieru, co oznacza, że jest to również rozwiązanie dość ekologiczne. Obecnie rynek oferuje dziesiątki modeli. W takim morzu propozycji można się zgubić. Spośród tej szerokiej bazy, istnieje kilka na które warto zwrócić uwagę.

Którą ramkę cyfrową wybrać

Intenso 7″ Photoagent Plus

Intenso 7" Photoagent PlusPierwszą propozycją jest ramka Photoagent firmy Intenso. Jest to urządzenie skierowane do osób szukających małego, ekonomicznego urządzenia. Koszt tego sprzętu to około 180 złotych. W tej cenie producent oferuje prostą, wyglądającą jak tablet ramkę. Rozdzielczość mierzącego 7 cali ekranu, wynosi 800×480. Jest to wielkość zapewniająca dobry obraz, choć nie ma co spodziewać się wielkich fajerwerków. Photoagent Plus obsługuje karty pamięci SDHC oraz pendrive’y. Producent wyposażył swój produkt w podstawowe opcje takie jak różne tryby prezentacji, kalendarz i zegar. Miłym dodatkiem jest pilot do zdalnego sterowania, dzięki czemu bez problemu można sterować urządzeniem bez wstawania.

Hama Ultra Slim 8″

Hama Ultra Slim 8"Hama Ultra Slim to propozycja od znanego i cenionego w Polsce producenta. Urządzenie wykonane jest wyjątkowo dobrze. Cienka obudowa, wykonana z wysokiej jakości, lakierowanego plastiku prezentuje się świetnie. 8 calowy wyświetlacz posiada rozdzielczość 800×600, tak więc nieco lepszą niż wspomniany wcześniej Photoagent Plus. Dodatkowym atutem jest matryca TFT, która gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów. Wyświetlany obraz jest ostry i dość szczegółowy. Rozmiar ekranu pozwala na komfortowe cieszenie się swoimi wspomnieniami, wyświetlanymi w wysokiej jakości. Hama Ultra Slim obsługuje karty SDHC. Nie mogło także zabraknąć podstawowych opcji jak zegar z alarmem i kalendarz. Poza tym producent zastosował czujnik światła, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu. Aby zwiększyć energooszczędność dodano automatyczne wyłączanie. Cena tej ramki to 220 złotych.

Hama Steel Basic 10”

Hama Steel Basic 10”Hama Steel Basic to kolejna propozycja tego producenta, która można z czystym sercem polecić. Obudowa ramki wykonana jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej, co w połączeniu z estetycznym wzornictwem, daje poczucie obcowania z wyrobem wysokiej jakości. Duży 10 calowy podświetlany wyświetlacz z matrycą TFT, zapewnia realne barwy i żywy, ostry obraz. Taki rozmiar ekranu, to również spora wygoda i więcej widocznych szczegółów. Steel Basic obsługuje zarówno karty pamięci SDHC, jak i pamięć USB np. pendrive’y. Nie zabrakło również kalendarza i zegara z funkcją alarmu. Urządzenie pozwala na łatwe tworzenie pokazów slajdów z wyborem przejść między fotografiami. oraz okresu wyświetlania konkretnego zdjęcia. Do zestawu dołączany jest pilot zdalnego sterowania, który ułatwia sterowanie ramką. Za takie urządzenie trzeba zapłacić 339 złotych.

Intenso 8″ MediaArtist

Intenso 8" MediaArtistIntenso 8″ MediaArtist to kolejna ramka firmy Intenso w zestawieniu. W sklepie jego cena to dokładnie 339 złotych. Urządzenie charakteryzuje prosty minimalistyczny design, który zapewnia, że urządzenie łatwo wpasuje się w pomieszczenie. Dysponuje on jak jego główny konkurent, Hama Ultra Slim, rozdzielczością 800×600, która zapewnia komfortowe korzystanie. Zdjęcia mogą być odczytywane z kart pamięci typu SDHC. Ciekawym dodatkiem jest możliwość odtwarzania filmów, co stanowi świetne uzupełnienie funkcjonalności. Producent w zestawie dołącza również pilota zdalnego sterowania.

 

Jaką ramkę cyfrową kupić

Ramki cyfrowe to bardzo interesujący produkt. Pozwalają one na łatwe i szybkie wgranie na nie zdjęć i bez drukowania oraz zakupu plastikowych albo drewnianych obramowań cieszenie się swoimi wspomnieniami. Zaprezentowane powyżej urządzenia, zapewniają najwyższą jakość wyświetlanego obrazu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno osoby poszukujące, małego kompaktowego urządzenia, jak i ci którzy chcą czegoś większego. Nie zależnie od wyboru, każda z tych ramek, spełni swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *